popis

 DSC_0071nudle

Chata Deštná – ráj seniorů ale i sportovců – je umístěna v Deštném v Orlických horách v krásném prostředí.

Chata Deštná nazývaná ráj seniorů je provozovaná jako penzion bez možnosti vstupu osob, které nejsou v penzionu ubytované a řádně přihlášené. Objekt je provozován celoročně a je zejména využíván k hromadným pobytům.

Od 1. ledna do 15. března jsou zajišťovány individuální rekreace, školy v přírodě, lyžařské pobyty, školení apod. Od 16. března do 15. října je chata obsazována převážné hromadnými pobyty. V tomto období je k dispozici vnitřní temperovaný bazén o teplotě vody 29 – 31o C a v příznivém počasí lze využívat venkovní soukromý bazén ve vzdálenosti 50 m taktéž temperovaný.

Penzion chata Deštná včetně dependance je umístěn v uzavřeném areálu s parkovou úpravou, se značnými sportovními možnostmi jak pro aktivní sportovce tak pro seniory.

Chata má k dispozici 100 standardních lůžek, a to ve složení dvoulůžkových pokojů, dvoulůžkových pokojů s přistýlkou a buněk, které se skládají z dvoulůžkového pokoje

a dvoulůžkového pokoje s přistýlkou (válendou) se společným sociálním zařízením pro tyto dva pokoje (umyvadlo, toaletu, sprchu). Dvoulůžkové pokoje mají samostatné sociální zařízení (umyvadlo, toaletu, sprchu). Chata má celkem 30 sociálních zařízení.

Pro sportovní využití je k dispozici kondiční fotbalové hřiště, minigolf, alternativní tenisové, volejbalové, basketbalové hřiště. V areálu chaty jsou vybudovány asfaltové komunikace. Je možné je využít pro kolečkové bruslení a další dětské hry. V areálu je k dispozici také dětské hřiště (houpačky, prolézačky a jiné zařízení pro dětské vyžití).

Vedení chaty Deštná zajišťuje pro rekondiční pobyty na základě požadavku zájemců masáže a lékařský dozor za úplatu. Objekt má vybudovaný osobní výtah, což je velká deviza pro seniory. V objektu jsou vybudovány: Jídelna pro 100 osob, učebna 1 pro 50 osob, učebna 2 pro 30 osob, salonek pro 20 osob. Toto vše je alternativní s možností úpravy pro cvičení.

Pro školení je k dispozici ozvučení, projektor na napojení na notenbook. Hosté se u nás mohou také připojit k internetu.

Od 15. května je možné využívat letní restauraci (dle počasí) o kapacitě 100 míst, z toho 60 míst krytých, 40 míst pod deštníky. K dispozici je ohniště včetně připraveného dřeva.

Při hromadných pobytech nad 50 osob je v programu chaty každé pondělí večírek na přivítanou od 19 do 23 hodin s následujícím programem: K tanci a poslechu hraje báječná hudba, ve 20,15 hodin se prezentuje sele na rožni, což kuchaři servírují před hosty s velkým výběrem salátů. Dále je podáváno víno v neomezeném množství do 22 hodin. Při tomto společenském večeru je přáno k výročím narození účastníkům pobytu, a to dárkem lahví vína a květinami.

Ve středu je pořádán svátek piva, kdy si každý účastník pobytu sám může pivo natočit, rovněž v neomezeném množství. Při svátku piva za pěkného počasí si hosté opékají klobásy. Při nepříznivém počasí jsou klobásy opečeny v kuchyni a servírované v jídelně. Pivo si v jídelně může čepovat host sám. Pondělní i středeční uvedené akce jsou zahrnuty v ceně pobytu. Jak večírek na přivítanou, tak i svátek piva jsou provozovány od 16. března do 15. října.

V prosinci od svátků do konce roku, v lednu o víkendech, v únoru každý den a v březnu až do konce jarních prázdnin každý den dopravuje rekreanty místní skibus na sjezdovky vzdálené 1 km zdarma a také je dopravuje v dohodnutou hodinu zpět na chatu. Uvedená služba zajišťuje rekreantům, že mohou na sjezdovky odjíždět v plné lyžařské výzbroji včetně lyží. Jiné termíny na objednávku cca 16 Kč/km po domluvě s dopravcem. Dále po celý rok je možné využívat pro přepravu na objednání 2 minibusy, každý pro 8 osob, za velice příznivé ceny, tj. 10,00 Kč za 1 km.

Ve vzdálenosti 300 m od chaty se nachází sjezdovka pro méně náročné lyžaře. Vhodná je zejména pro začátečníky a mále děti.

Pro zimní období máme u nás lyžárnu pro celou kapacitu chaty. V létě poskytujeme hostům prostory pro uložení jízdních kol. Po celý rok je možno zdarma parkovat v areálu chaty motorová vozidla. Parkoviště je jak v zimním období tak v letním denně udržované a při jakýchkoliv povětrnostních vlivech je přístupné.

Chata zajišťuje stravování ve vysoké kvalitě, a to jak pro rekreanty, tak hromadné pobyty (i diabetiky, vegetariány, bezlepkovou dietu).

Comments are closed